17.02.2017Оформлення документів на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторіїв

Дніпропетровським обласним відділенням Фонду, з метою зниження захворюваності населення області, щорічно формується «Програма відновлення здоров'я застрахованих осіб та членів їх сімей», метою якої зокрема є збереження достатньої тривалості активного працездатного життя, мінімізація впливу негативних екологічних факторів на стан здоров’я працюючих та їх дітей і демографічну ситуацію в Дніпропетровській області. Направлення на курс реабілітації хворих до відділень реабілітації санаторіїв відбувається з лікувально-профілактичних закладів області для хворих які перенесли інфаркт міокарду,оперативні втручання на органах травлення, захворюваннями органів опори і руху, дихання, ендокринної системи, серцево-судинної, нервової системи, порушення обміну речовин, ішемічної хвороби серця, церебро-васкулярною патологією.

В лікувальних закладах Дніпропетровської області, які видають реабілітаційні путівки, для правильного медичного відбору хворих, забезпечення ефективності медичної реабілітації на санаторно-курортному етапі лікування, досягнення тривалості та стійкості її результатів, а також відновлення працездатності застрахованих осіб - створено відбіркові комісії.

Забезпечення постійного інформування лікуючих лікарів про наявність реабілітаційних путівок по профілям захворювань, а також застрахованих осіб про умови безкоштовної видачі реабілітаційних путівок, видачі та продовження листків непрацездатності на період санаторної реабілітації - покладено на голів відбіркових комісій.

Особливість реабілітаційного лікування полягає у тому, що хворий направляється відбірковою комісією закладу охорони здоров’я безпосередньо із стаціонару лікувального закладу, оскільки медична реабілітація є одним із важливих та невід’ємних етапів стаціонарного лікування.

За рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснюється забезпечення путівками на відновлювальне лікування лише тих осіб, які відповідно до законодавства являються застрахованими (працюючими). Надання застрахованим особам послуг, пов’язаних із_ санаторно-курортним лікуванням, здійснюється виключно за наявності медичних показань.

Відповідно до п. 4.12. «Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009р. №12 (зі змінами та доповненнями), (далі-Порядок № 12) путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу видається безкоштовно лікувально-профілактичним закладом застрахованій особі, дитині або двом дітям у супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику), згідно з висновком відбіркової комісії лікувального закладу щодо направлення хворих до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, у якому вона перебуває на стаціонарному лікуванні, за наявності довідки страхувальника, яка заповнюється за основним місцем роботи (незалежно від місця його реєстрації на території України) та дійсна протягом 1 місяця, з інформацією про те, то дана застрахована особа протягом календарного року не отримувала путівок па санаторно-курортне лікування, у тому числі до реабілітаційного відділення, за рахунок коштів Фонду. Довідка повинна бути підписана керівником, головним бухгалтером, головою комісії (уповноваженим) із соціального страхування, скріплена печаткою підприємства, установи, організації, а також завірена районною (міжрайонною), міською виконавчою дирекцією обласного відділення ФСС з ТВІІ за місцем обліку страхувальника в органі Фонду.

До путівки додається виписка з медичної карти стаціонарного хворого з висновком відбіркової комісії та рекомендаціями щодо подальшого лікування його в реабілітаційному відділенні санаторно- курортного закладу.

Путівки у відділення реабілітації санаторно-курортних закладів поділу не підлягають, передача їх іншій особі, зменшення терміну лікування - забороняється. Застраховані особи дістаються у санаторій самостійно. Термін реабілітаційного лікування - 24 дні.

Путівки в реабілітаційні відділення санаторіїв видаються одній і тій же особі лише один раз на рік.

Хворі, які отримали путівку в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу, зобов'язані повернути до лікувально-профілактичного закладу, який видав путівку, заповнений зворотний талон путівки, з відміткою терміну лікування у реабілітаційному відділенні санаторію, завірений круглою печаткою оздоровниці та засвідчений підписом керівника.

Особам, які направляються із стаціонарів лікувальних закладів на санаторний етап реабілітації за рахунок коштів ФСС з ТВП надається листок непрацездатності, який підлягає оплаті.

Застрахованій особі, яка направляється на лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм безпосередньо із стаціонару лікувального закладу, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за весь час перебування у санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу і у “зворотному напрямку) у порядку і розмірах, встановлених законодавством.

При направленні хворих на доліковування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів безпосередньо із стаціонарів, згідно з висновком ЛКК, листок непрацездатності продовжується лікуючим лікарем санаторно-курортного закладу (наказ МОЗ України від 13.11.2001р. №455, розділ 2, п.2.14).

Застрахованим особам, які потребують лікування, необхідно звертатись до лікуючих лікарів та завідувачів профільних відділень щодо наявності реабілітаційних путівок та термінів направлення до оздоровчих закладів.

Статтею 29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-ХІУ (в редакції Закону України від 28.12.2014 ХЬ 77-Т1І «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці») регламентовано, що застрахована особа має право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду. Це право має бути використано застрахованими особами, учасниками АТО в повному обсязі виключно по медичним показанням без будь яких обмежень.

Доводимо до відома інформацію для оздоровлення учасників бойових дій в зоні АТО наступний перелік профілей захворювання санаторно-курортних закладів Дніпропетровської області:
1.    ТОВ "Санаторій "Курорт Орлівщина" (сан.Новомосковський)
-    відновлювальне лікування після операції на органах травлення,
-    відновлювальне лікування обміну речовин та ендокринної системи,
-    медико-психологічна реабілітація для постраждалих учасників АТО (починаючи з І1-го кварталу 2017 року)
2.    З ОБ "Санаторій "Сонячний" с.Вербки
-    відновлювальне лікування після ортопедичних операцій,
-    відновлювальне лікування після гострих церебр. порушень
3.    ДГІ Санаторій «Славутич» ім.Б.В.ГІашковського, м. Верхньодніпровськ
-    відновлювальне лікування після гострого інфаркту міокарду, операції на серці,
-    відновлювальне лікування після гострих церебр. порушень,
-    відновлювальне лікування після ортопедичних операцій.
14.01.2019
Інформація управління-служби у справах дітей районної у місті ради про проведену роботу протягом 2018 року
Інформація управління-служби у справах дітей районної у місті ради про проведену роботу протягом 2018 року
Просмотров: 11
 
14.01.2019
Інформація про хід виконання заходів Програми соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах
Інформація про хід виконання заходів Програми соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах
Просмотров: 9
 
02.01.2019
Новорічні заходи в Амур-Нижньодніпровському районі
Новорічні заходи в Амур-Нижньодніпровському районі
Просмотров: 39
 
29.12.2018
«Новорічний калейдоскоп»
«Новорічний калейдоскоп»
Просмотров: 46
 
27.12.2018
В Амур-Нижньодніпровському районі засяяла Новорічна ялинка
В Амур-Нижньодніпровському районі засяяла Новорічна ялинка
Просмотров: 40
 
27.12.2018
Вітання голови районної у місті ради з Новим 2019 Роком та Різдвом Христовим
Вітання голови районної у місті ради з Новим 2019 Роком та Різдвом Христовим
Просмотров: 33
 

архив новостей
Copyright © 2011 andrada.com.ua
разработка сайта: 152.su