17.10.2013Про Європейський  тиждень місцевої демократії


Відповідно до Указу Президента України від 27.09.2007 № 922/2007 загальноєвропейська кампанія «Європейський тиждень місцевої демократії» проводиться в Україні щорічно у тиждень, який включає 15 жовтня – дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування в 1985 році.
Курс на європейську інтеграцію України та розвиток місцевого самоврядування відповідно до європейських стандартів є одними з головних пріоритетів державної політики України.
Програмою Президента України В.Януковича «Україна для людей» визначено, що місцеве самоврядування повинно стати надійним та міцним фундаментом народовладдя, а також прагнення реального утвердження в Україні європейських стандартів демократії.
Рішення щодо започаткування Європейського тижня місцевої демократії міститься у Рекомендації 238 (2007) Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яку ухвалено 1 червня 2007 року.
Офіційний старт Європейського тижня місцевої демократії відбувся 15 жовтня 2007 року на 15-й сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління (Іспанія, м. Валенсія).
У 2013 році Європейський тиждень місцевої демократії проходить під гаслом  «Активна громадянська позиція: голосування, залучення, досвід». Головною метою Тижня є активізація процесів розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, надання можливостей для ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії.
Відповідно до принципів демократичного розвитку забезпечення вільне отримання інформації стосовно можливостей участі громадян у суспільно-політичному житті їх міст та регіонів є головною передумовою здійснення ефективного та дієвого управління на місцях. Розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення селищ, міст та регіонів до того, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії, поширення інформації про різні форми та можливості участі в прийнятті рішень на місцевому рівні активно сприяє розширенню участі населення у соціальному, культурному, економічному та політичному житті.
На національному та місцевому рівні Європейський тиждень місцевої демократії є часом, коли презентуються напрацювання та результати річної діяльності в сфері місцевого і регіонального розвитку та плани на майбутнє.
У зв’язку з цим, в районі проведено низку організаційних заходів, спрямованих на ознайомлення населення із практикою впровадження органами виконавчої влади та місцевого самоврядування європейського досвіду місцевої демократії.
З 17 по 20 жовтня у загальноосвітніх навчальних закладах району, проведено інформаційні години, лекції «Болонська система»,


виховні години «Військово-адміністративне самоврядування на Запорізькій Січі», тематичні бесіди та уроки «Як країні знайти шлях до демократії» і «Права людини та європейський захист прав людини», уроки-презентації «Конвенція про права дитини», презентацію творчих робіт «Україна Європейська», конкурси малюнків «Моя країна - Україна» за участю депутатів міської та районної у місті рад.
    14 жовтня у приміщенні КЗО «СШ № 44» серед учнів 11 класів відбувся круглий стіл «Процеси європейської інтеграції в сучасній Україні».
Також, у цей день, на базі комунального позашкільного навчального закладу  «Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» відбулось засідання лідерів Парламенту учнівського самоврядування «Європейський тиждень місцевої демократії. Принципи. Завдання та функції місцевого самоврядування». Учнями було підготовлено ряд доповідей, цікаві презентації.


16 жовтня у приміщенні зали засідань Амур-Нижньодніпровської районної у місті ради відбувся семінар-нарада голів квартальних комітетів «Діяльність Амур-Нижньодніпровської районної у місті ради. Механізми та інструменти забезпечення прийняття рішень на місцевому рівні та надання послуг населенню».
16 жовтня у актовій залі Дніпропетровської державної фінансової академії за участю першого проректора закладу Бикової А.Л., проректора з науково-педагогічної роботи Тараненко А.Є., керівника центру довузівської підготовки Соковець-Макатухи Т.В. відбувся День ліцейського братерства. Ліцеїстів 1 курсів привітали випускники ліцею, студенти ДДФА, педагоги та батьки. Учні нового набору продемонстрували візитки груп, дали клятву ліцеїста та отримали залікові книжки.


17 жовтня у приміщенні КЗО «СЗШ № 142» заступником голови районної у місті ради Постольником Н.І. проведено зустріч з радою шкільного парламенту 9-11 класів Мета заходу – ознайомлення з діяльністю, основними принципами роботи  органів місцевого самоврядування.


17 жовтня на базі КПНЗ «Будинок творчості дітей та юнацтва» відбулось засідання круглого столу «Принципи місцевого самоврядування та їх закріплення в Європейській Хартії місцевого самоврядування, Конституції і законах України» для лідерів шкільного самоврядування за участю депутата Амур-Нижньодніпровської районної у міст ради Величка О.В.


17 жовтня у приміщенні КЗО «СЗШ № 56» за участю депутата районної у місті ради Агєєвої В.І. проведено засідання лідерів учнівського самоврядування «Діяльність органів самоврядування в Дніпропетровській області». А у КЗО «СЗШ № 8» проведено тематичну лекцію «Україна європейська» за участю депутата міської ради Грачова В.Ю.
Для школярів КЗО «СЗШ № 133» проведено бліц-опитування «Що я знаю про Європейські країни?» та відведено підсумки. Учнів КЗО «СШ № 44» - гру «Мандрівка країнами Євросоюзу».
У приміщенні КЗО «НВК № 131» відбулось засідання членів євро клубу «Україна серед інших європейських країн», а також, засідання Ради старшокласників «Можливості розвитку самоврядування в школі». Також, лідерами шкільного самоврядування КЗО «СЗШ № 133» проведено засідання шкільного євро клубу «Орієнтир» - «Європейські принципи місцевого самоврядування, права і можливості місцевого самоврядування».
У приміщенні КЗО «СЗШ № 56» оформлено виставку картин європейських художників «Демократичне мислення мистецтва».
У шкільних бібліотеках району для школярів оформлено виставки тематичної літератури та інформаційні виставки «Європейський тиждень місцевої демократії». У філіалах-бібліотеках міського комунального закладу культури «Централізована система бібліотек для дітей» та міського комунального закладу культури «Централізована система публічних бібліотек для дорослих» для відвідувачів оформлено тематичні книжкові виставки та огляди літератури.
Також, протягом тижня, у приміщенні районного будинку творчості для відвідувачів та їх батьків, педагогів закладу оформлено інформаційну виставку «Європейський тиждень місцевої демократії».

22.01.2019
Українці відзначили 100-річчя Соборності України
Українці відзначили 100-річчя Соборності України
Просмотров: 8
 
22.01.2019
Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області інформує: вихід на лід заборонено
Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області інформує: вихід на лід заборонено
Просмотров: 4
 
21.01.2019
Перелік колективних договорів зареєстрованих управлінням праці та соціального захисту населення районної у місті ради у 2018 році
Перелік колективних договорів зареєстрованих управлінням праці та соціального захисту населення районної у місті ради у 2018 році
Просмотров: 3
 
21.01.2019
Вручення посвідчення та нагрудного знаку до почесного звання України «Мати-героїня»
Вручення посвідчення та нагрудного знаку до почесного звання України «Мати-героїня»
Просмотров: 11
 
14.01.2019
Інформація управління-служби у справах дітей районної у місті ради про проведену роботу протягом 2018 року
Інформація управління-служби у справах дітей районної у місті ради про проведену роботу протягом 2018 року
Просмотров: 15
 
14.01.2019
Інформація про хід виконання заходів Програми соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах
Інформація про хід виконання заходів Програми соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах
Просмотров: 12
 

архив новостей
Copyright © 2011 andrada.com.ua
разработка сайта: 152.su