12.02.2014В Амур-Нижньодніпровському районі відзначили 25-у річницю остаточного виводу радянських військ з Афганістану

Відповідно до Указу Президента України, 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій в на території інших держав. Цей день приурочений до річниці виведення радянських військ з Афганістану. Також у цей день вшановують пам'ять усіх тих, хто брав участь в інших війнах і виконував інтернаціональний обов'язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих точках» світу.
Сьогодні, 12 лютого, у переддень річниці виведення радянських військ з Афганістану, до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, що є символом  пам’яті тієї страшної війни, покладені квіти та проведено мітинг «Афганістан – обов’язок, подвиг, трагедія». У заході взяли участь воїни-інтернаціоналісти, учасники бойових дій в Афганістані, матері й рідні воїнів-інтернаціоналістів, які героїчно загинули в афганській війні, керівництво району, громадськість. «Сьогодні ми зібрались, щоб вшанувати пам’ять тих, хто поліг на афганській землі. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, були нагороджені орденами і медалями, але найвищою нагородою тих, хто уцілів – є життя, а для загиблих – пам'ять. Тема Афганістану – це приклад бездоганного виконання обов’язків захисника Батьківщини і просто громадянина для суспільства, це - виховання підростаючого покоління на прикладах мужності та героїзму. Пам’ять про тих, хто пішов з життя в мирний час буде вічною», зазначив голова районної у місті ради Ганноченко О.А. Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих воїнів.


Також, урочиста Зустріч поколінь «Солдат війну не обирає» відбулась у приміщенні КЗО СЗШ № 26, на якій учні школи зустрілись з воїнами-інтернаціоналістами. У заході взяли участь голова Амур-Нижньодніпровської районної у місті ради Ганноченко О. А., військовий комісар Амур-Нижньодніпровського району Лебідь С.А., заступник голови обласної та голова Амур-Нижньодніпровської районної  ради батьків та вдів військовослужбовців, загиблих в Афганістані Бугара М. І., голова Дніпропетровської міської ради батьків та вдів військовослужбовців, загиблих в Афганістані Мазніченко Л. С., протоієрей Свято-Духовського храму с. Вільне Новомосковського району Георгій Ханов, голова Союзу радянських офіцерів Марченко В. В., заслужений журналіст України Пільонов О. О., воїни-афганці, батьки, рідні загиблих воїнів-інтернаціоналістів, педагоги, учні школи. Нагадаємо, що саме в цій школі знаходиться Зала Афганської Слави Амур-Нижньодніпровського району, що береже пам’ять про афганську війну.
    В цей день воїнів-інтернаціоналістів нагородили ювілейними пам’ятними медалями «25 років виведення військ з Афганістану».


Крім того, активістів первинної організації ветеранів Афганістану Амур-Нижньодніпровського району Дніпропетровського міського об’єднання ветеранів Афганістану було нагороджено Грамотами Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпропетровську ради за активну громадянську позицію, сумлінне виконання інтернаціонального обов`язку, з нагоди Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів (25-а річниця остаточного виводу радянських військ з Афганістану) та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. А також, вручено Грамоти за вагомий особистий внесок у створення Зали Афганської Слави в загальноосвітній середній  школі № 26, активну життєву позицію, плідну діяльність по героїко-патріотичному вихованню молоді.
Воїни-інтернаціоналісти поділились своїми спогадами з учнями школи та побажали, щоб їм ніколи не довелось дізнатись, що таке війна на власному досвіді. Виступи дітей не залишили нікого з глядачів байдужим.
У цей день, 12 лютого, напередодні річниці виводу військ із Афганістану, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Колєсніков Д.В. зустрівся з воїном-інтернаціоналістом, інвалідом війни в Афганістані, підполковником у відставці Христичем Ю.Л., який проживає на території Амур-Нижньодніпровського району. За бойові подвиги Христич Ю.Л. нагороджений орденом «За службу Вітчизні» та орденом «Червоної Зірки». Губернатор Дніпропетровщини Колєсніков Д.В. особисто подякував ветерана за його активну життєву позицію, за героїзм та привітав його з 25-ю річницею виводу військ із Афганістану.


Традиційно, в районі проведено обід для воїнів-інтернаціоналістів. З вітальним словом звернувся до присутніх заступник голови районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів Стороженко І.В. та зазначив, що на території нашого району проживає 576 воїнів-інтернаціоналістів, з них 426 – афганців, 55 – інвалідів. За останні роки значно посилилась увага до питань соціального захисту ветеранів війни і інвалідів. Своєчасно, всі інваліди, учасники бойових дій, що перебувають на обліку в управліннях праці та соціального захисту населення, отримали щорічну одноразову матеріальну допомогу. Враховуючи, що матеріальний стан батьків та вдів загиблих потребує підтримки, органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади встановлюють додаткові пільги, здійснюють доплати. Побажав ветеранам-афганцям міцного здоров’я, оптимізму, віри у краще, життєвої наснаги, достатку. Ветерани, в свою чергу, висловили вдячність районній владі за  розуміння проблем ветеранів та забезпечення їх життєвих потреб.
14.01.2019
Інформація управління-служби у справах дітей районної у місті ради про проведену роботу протягом 2018 року
Інформація управління-служби у справах дітей районної у місті ради про проведену роботу протягом 2018 року
Просмотров: 11
 
14.01.2019
Інформація про хід виконання заходів Програми соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах
Інформація про хід виконання заходів Програми соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах
Просмотров: 9
 
02.01.2019
Новорічні заходи в Амур-Нижньодніпровському районі
Новорічні заходи в Амур-Нижньодніпровському районі
Просмотров: 39
 
29.12.2018
«Новорічний калейдоскоп»
«Новорічний калейдоскоп»
Просмотров: 46
 
27.12.2018
В Амур-Нижньодніпровському районі засяяла Новорічна ялинка
В Амур-Нижньодніпровському районі засяяла Новорічна ялинка
Просмотров: 40
 
27.12.2018
Вітання голови районної у місті ради з Новим 2019 Роком та Різдвом Христовим
Вітання голови районної у місті ради з Новим 2019 Роком та Різдвом Христовим
Просмотров: 33
 

архив новостей
Copyright © 2011 andrada.com.ua
разработка сайта: 152.su