28.03.2017Про результати проведення соціологічного дослідження «Причини виникнення конфліктів в сім’ях»


В існуючих нині в Україні соціально-економічних умовах значна кількість українських сімей потребує соціального захисту і допомоги, які тією чи іншою мірою надаються державними та громадськими організаціями й базуються на відповідній нормативно-правовій базі.


Відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальні послуги», складні життєві обставини - обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров'я, соціальним становищем, життєвими звичками і способом життя, внаслідок яких особа частково або повністю не має (не набула або втратила) здатності чи можливості самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя та брати участь у суспільному житті.
Складними життєвими обставинами, також, можна назвати такі несприятливі для людини події, коли їй особливо важко, і коли вона особливо потребує сторонньої допомоги, в тому числі з боку держави, суспільства, громади, найближчого оточення, щоб впоратися з цими обставинами і відновити свою нормальну життєдіяльність.

Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів
діяльності Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Амур-Нижньодніпровської районної у місті ради.

В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.

З
метою з’ясування причин, які викликають появу напруження в сім’ях, а згодом і конфлікт у сімейних стосунках та визначення кола основних заходів, які дадуть змогу розв'язати конфліктні ситуації й запобігти їм у майбутньому, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Амур-Нижньодніпровської у місті Дніпропетровську ради було проведено відповідне соціологічне дослідження (листопад 2016 року).

Станом на листопад 2016, на обліку сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах перебувало 129 сімей. В ході соціологічного дослідження було зібрано 47 анкет (10 анкет – чоловіки та 37 анкет - жінки), для опрацювання виявилися придатними 47 анкет. 

Об’єктом соціологічного дослідження стали сім’ї, які перебувають на обліку сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.
Предметом даного соціологічного дослідження є стан психологічного клімату в сім'ях.

За результатами дослідження, найголовнішими ознаками благополуччя (
діаграма 1), на думку респондентів є матеріальний достаток (1 місце), наявність кохання між подружжям (2 місце), наявність дітей (3 місце), вміння вирішувати конфліктні ситуації та взаєморозуміння з батьками (4 місце). На останньому місці - самореалізація подружжя поза сім’єю (в професії, творчості).
 
Діаграма 1


19 - жінки, кількість виборів   3 - чоловіки, кількість виборів  

Основними причинами виникнення конфліктів (діаграма 2) в опитаних сім’ях є, на першому місці – побутова невлаштованість, житлові питання, на другому місці – нестача грошей, невисокий рівень доходу сім’ї, на третьому - проблеми у взаємовідносинах з батьками дружини/чоловіка.

 Діаграма 2
 

  9 - жінки, кількість виборів   3 – чоловіки, кількість виборів

Для вирішення конфлікту в сім’ях (діаграма 3), респонденти вважають за необхідне знайти прийнятний для подружжя компроміс, та
звернутися за допомогою до фахівців (психолога, юриста, медичного працівника, соціального працівника тощо).

Діаграма  3
 

26 - жінки, кількість виборів   4 - чоловіки, кількість виборів
  
Також, було виявлено попит респондентів на юридичне консультування та психологічне консультування (формування та вдосконалення навичок безконфліктного спілкування, інформація щодо теорії та практики у вихованні дітей).
 
 

14 - жінки, кількість виборів   3 - чоловіки, кількість виборів

Проведене дослідження доводить, що основна причина виникнення конфліктів між подружжям є складне матеріальне становище родини, соціальні проблеми, особистісні характеристики чоловіка та дружини, невиправдані вимоги один до одного, що має своїм наслідком незадоволення між подружжям, зростання напруженості у сім'ях, труднощі у вихованні дітей.

Таким чином, за результатами соціологічного дослідження «Причини виникнення конфліктів в сім’ях», яке було проведено Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Амур-Нижньодніпровської районної у місті ради, можна зробити висновок, що сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах Амур Нижньодніпровського району, потребують кваліфікованої допомоги спеціалістів центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, особливо консультування психолога та юриста, з метою вирішення поточних проблем, конфліктних ситуацій, налагодження стосунків в сім’ях.
  


Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Амур-Нижньодніпровської районної у місті ради
  
14.01.2019
Інформація управління-служби у справах дітей районної у місті ради про проведену роботу протягом 2018 року
Інформація управління-служби у справах дітей районної у місті ради про проведену роботу протягом 2018 року
Просмотров: 11
 
14.01.2019
Інформація про хід виконання заходів Програми соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах
Інформація про хід виконання заходів Програми соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах
Просмотров: 9
 
02.01.2019
Новорічні заходи в Амур-Нижньодніпровському районі
Новорічні заходи в Амур-Нижньодніпровському районі
Просмотров: 38
 
29.12.2018
«Новорічний калейдоскоп»
«Новорічний калейдоскоп»
Просмотров: 46
 
27.12.2018
В Амур-Нижньодніпровському районі засяяла Новорічна ялинка
В Амур-Нижньодніпровському районі засяяла Новорічна ялинка
Просмотров: 39
 
27.12.2018
Вітання голови районної у місті ради з Новим 2019 Роком та Різдвом Христовим
Вітання голови районної у місті ради з Новим 2019 Роком та Різдвом Христовим
Просмотров: 33
 

архив новостей
Copyright © 2011 andrada.com.ua
разработка сайта: 152.su